Prosinec 2008

Tak.

11. prosince 2008 v 18:09 | Leila |  Site
Tak tu zase máme design Ice queen. Na chvíli jsem sem dala design, který jsem tu měla kdysi dávno předtím.

Líbí se vám můj blog?

11. prosince 2008 v 17:49 | Leila |  Site
Hlasujte v anketě :-*

Tak nic, já bez blogu fakt nemůžu být!

11. prosince 2008 v 17:05 | Leila |  Site
Ahojky, tak jsem chtěla zrušit blog ale zjistila jsem, že se mi po něm strašně stýská! Tak mě tu máte nastlanou znovu xD

Od Polednic k Indiánům nedaleko.

9. prosince 2008 v 16:28 | Leila |  Psychics
Ahojky, jak se máte? Já jsem si dneska pročítala svoje deníky, které jsem si psala, když jsem byla malá. A strašně se mi po té době stýská. Ale protože jsem rodilý optimista, nechala jsem smutných vzpomínek které už se nikdy nevrátí a šla jsem si zkusit něco vytvořit. Odnesla to chudina miska, kterou jsem celou počmárala. To víte, ta puberta.
Ve škole jsme se dívali na Mamma Mia! a bylo to fakt bezvadné. Zátra budem mít Předvánoční dílny, takže se zase neučíme. Mě ta škola začíná normálně bavit :-D

Marie Antoinetta

7. prosince 2008 v 21:24 | Leila |  Celebrity
Marie Antoinetta francouzská královna,nejmladší dcera Marie Terezie, se narodila 2.11.1755.

Po matce císařovně nezdědila ani finanční talent, ani smysl pro kázeň. Zato se mohla pyšnit vrozenou elegancí a půvabem.

V necelých patnácti letech v roce 1770 byla poučena matkou, posazena do kočáru a odcestovala do Francie. Její sňatek měl zpečetit spojenectví mezi Habsburky a Bourbony.

Následník trůnu pozdější Ludvík XVl., byl o
rok starší než Marie a neměl žádnou osobnost. Marie Antoinetta to na francouzském dvoře plným intrik neměla lehké, zvláště proto, že stále milovala dětskou zábavu.

Po smrti Ludvíka XV. se Marie stává královnou. Ano teď se její obliba nezměnila. Teprve návštěva jejího bratra císaře Josefa II. mění její situaci k lepšímu: konečně přivedla na svět první ze svých čtyřech dětí
z nich poslední Madame Sophie se narodila znetvořená a v jedenácti měsících zemřela.

Marie Antoinetta se příliš nezajímala o politiku. V červenci 1789 povstali revolucionáři. Byla dobyta Bastila. Členové královské rodiny museli žít jako zajatci v Tuileriích a po nezdařeném pokusu o útěk byli uvězněny v Teplu.

Francie byla prohlášena republikou. Marie Antoinetta projevila svou odvahu a oddanost a získala si sympatie svou klidnou důstojností. Král byl v lednu 1793 popraven. Marie byla obžalována z necudnosti a ze zemězrady a odsouzena na smrt. Při její popravě 16.10.1793 na dnešní Place de la Concorde, bylo k tomu mobilizováno 30 000 vojáků.

Pár užitečných odkazů

7. prosince 2008 v 17:58 | Leila |  Other
Spoustu obrázků najdete na deviantartu → KliQ
°°
Chcete si někam vyjet ale potřebujete věfět, jaké je aktuální počasí? → KliQ
°°
Tady najdete spoutu e-knih ke stažení → KliQ
°°
Další dobrá stránka s MP3 → KliQ
°°
Rádi skládáte puzzle? A zkusili jste to tady? → KliQ
°°
Potřebujete do školy referát o nějaké osobnosti? → KliQ
°°
Hledáte referáty? → KliQ
°°
Úkoly do Čj → KliQ

Šaty na sebe a jdeme.

7. prosince 2008 v 17:07 | Leila |  Pictures
Kam? No přece na ples!

č.1


č.2


č.3

č.4

č.5
č.6

č.8

č.9
Tak. A můžete zase psát, které by se vám líbily. Já jsem se na první pphled zamilovala do šatů číslo 4.

Bathory

7. prosince 2008 v 13:21 | Leila |  Filmy
Historický velkofilm Juraje Jakubiska a současně nejdražší filmový projekt střední Evropy přivádí k životu krvavou legendu o Čachtické paní. Ta se podle pověstí koupala v krvi panen a na svých panstvích po léta vraždila a mučila své poddané. Kruté skutky dovedly hraběnku Erzsébet Báthory (1560 - 1614) až do Guinnessovy knihy rekordů, v níž je vedena jako největší vražedkyně všech dob.

Výpravný snímek plný velkolepých bitev i osobních dramat v produkci společností Jakubisko film, Film and Music Entertainment (UK) a Eurofilm Studio (HU) je patnáctý celovečerní film Juraje Jakubiska. Ústřední postavou filmu je Erzsébet Báthory, u nás známá jako Alžběta Báthory. Kým ve skutečnosti byla? "Krvavou hraběnkou", sadistickou vražedkyní, nebo obětí temných intrik, pomluv a bezpráví? Krutou, nemilosrdnou vladařkou, či zranitelnou, osamělou vdovou, jejíž krutost nepřesáhla zvyky doby? Nebo obojím?
Pohledy historiků na životní příběh této kontroverzní šlechtičny se rozcházejí. Pojetí její osoby coby vraždícího monstra zpochybňují nové důkazy ukazující na hraběnku, která se díky svému bohatství a nezávislosti stala terčem spiknutí lidí, usilujících o její rozsáhlé majetky.

Svědecké výpovědi o jejích krutostech jsou konfrontovány s faktem, že ve svém čachtickém sídle byla uvězněna bez procesu a soudu.

Režiséra Juraje Jakubiska zaujal právě "nový" pohled. Manžel Alžběty Báthoryové, František Nádasdy, bojuje ve válkách s Turky a ona sama dohlíží na správu rozsáhlých rodových majetků a na výchovu dětí. Manžel jí jednou pošle dárek v podobě italského malíře Merisiho Caravaggia, který zůstane na jejím dvoře několik let. Mezi ním a osamělou ženou vznikne zvláštní pouto. Tou dobou se už ale nad její hlavou začnou stahovat zlověstná mračna, které ještě víc potemní po smrti jejího manžela. Mocná a bohatá žena musí čelit nepřátelům, kteří jsou schopní čehokoliv, i vlastním vnitřním běsům. Zvěsti o šílené vládkyni, která se ve snaze zastavit stárnutí koupe v krvi nevinných panen, začínají sílit.

V roli Alžběty uvidíme britskou herečku Annu Friel; jako její manžel František Nádašdy se představí Vincent Regan (Trója, 300: Bitva u Thermopyl); Caravaggia ztvárnil Hans Matheson (Bídníci, Mlhy Avalonu) a čtveřici hlavních rolí uzavírá Karel Roden jako Juraj Thurzo. V dalších úlohách uvidíme ze zahraničních herců i Franca Nera nebo Tima Preecea, z domácích, česko - slovenských se představí Deana Jakubisková-Horváthová, Bolek Polívka, Marek Vašut, Jiří Mádl, Lucie Vondráčková, Andrej Hryc,
Monika Hilmerová a mnozí další.


Fakt skvělý film, v kině jsem na něm byla v srpnu a rozhodně jsem nelitovala peněz. Historické filmy mám strašně moc ráda!

Rozcestník - World

7. prosince 2008 v 13:17 | Leila |  World


Celebrity → KliQ

°°

Songs → KliQ

°°

Filmy → KliQ

Miley Cyrus životopis

7. prosince 2008 v 13:11 | Leila |  Celebrity
Miley Cyrus se pravým jménem jmenuje Destiny Hope Cyrus. Když byla malá táta ji říkal Smiley (Smíšek) a později se ze Smiley stalo Miley a to už od té doby zůstalo. Miley je dcerou zpěváka Billiho Raye Cyruse. Už od malička se objevovala v různých reklamách. Největší zlom ovšem nastal, když vyhrála casting na hlavní roli do seriálu Hannah Montana, který je v produkci Disney. Je o mladé 14-leté středoškolačce, která je populární zpěvačkou a hvězdou. To ovšem nikdo neví, protože vystupuje s blonďatou parukou a jménem Hannah Montana a ve škole je to zase jen obyčejná holka. Nikdo neví, že vede 2 životy kromě její rodiny a kamarádů. Z Miley se stala hvězda. V seriálu hraje dokonce se svým tátou, který je také jejím managerem.

Miley Cyrus vydala už 2 hudební CD s písničkami, které si sama píše nebo, které jí píše táta. Písničky se použili také jako soundtrack k Hannah Montana. Hannah Montana vyšlo i na DVD a stal se z toho fenomén. V lednu 2008 se do kin dostal 3-D film Hannah Montana Concert. Miley Cyrus má před sebou jistě slibnou kariéru.

Výška: 1.63 m
Přezdívka: Miley (Smiley)
Znamení: Střelec, Opice
Rodiče: Billy Ray Cyrus a Tish Finley Cyrus
Sourozenci: Christopher, Braison Chance, Brandi, Trace and Noah Lindsey
Zvířata: Loco a Tag (psi), Doma v Nashvillu měla více zvířat
Hobby: Tanec, cheerleading, zpěv, hra na kytaru a psaní písní
Nástroje, na kterých umí hrát: Kytara
Oblíbené zpěvačky: Hilary Duff, Kelly Clarkson a Ashley Simpson.
Oblíbená HM scéna: maskérna, pláž
Nejlepší přátelé: Ashley Tisdale, Emily Osment

Piráti!

7. prosince 2008 v 13:04 | Leila |  Site
Tak tenhle naprosto úžasný design je od Blanch, jejiž designy najdete Zde!

První, a asi také poslední výhra v SONB

7. prosince 2008 v 12:46 | Leila |  Site

1. místo:

Supernáhradník

6. prosince 2008 v 22:32 | Leila |  Filmy

Obsah, děj

Super náhradník - plakát
Středoškolačka Viola je nadšená hráčka fotbalu a udělá pro něj cokoliv! Dokáže využít i toho, že její dvojče, bratr Sebastian, nenastoupí do školy a nemůže se tak zúčastnit očekávaného fotbalového turnaje. Neváhá ani minutu a rozhodne se za něj přestrojit. Tato hra se jí daří až do okamžiku, kdy se zamiluje do spolubydlícího Duka. Ten ale touží po její atraktivní kamarádce Olivii. Situace se ještě víc zkomplikuje, když se nečekaně vrátí pravý Sebastian.

Hlášky

Andrew: Jo, prváci bydlej támhle v rohu.
Toby: Vážně, kolik je ti?
Sebastian: (převlečená Viola) Přeskočil jsem dva ročníky, jsem geniální, pššt.

Sebastian: Já na to mám, jsem přece borec, jsem pořádnej řízek, jsem fakt šílenej bouchač.

Duke: Tak jo, máš ráda sejra?
Sebastian: (převlečená Viola) No jasně, že mám. Nejradči mám goudu.

(Viola převlečená za Sebastiana ke zraněnému Dukeovi.)
Viola: Vetři si tam hlínu!

Můj názor:

Fakt bezva film, doporučuji!
5.12.2008

5. prosince 2008 v 18:46 | Leila |  Psychics
Tak prvně bych vás chtěla upozornit na design, který se tady objevil. Je od Issabellkaa, jejíž web najdete T.A.D.Y. Má moc hezu designy.
Další věc, na kterou bych vás chtěla upozornit je, že je pátek. Asi si ted klepete na čelo a říkáte si že Leila se zbláznila, že to přece ví každý. Ale já jsem tím chtěla jen říct, že bude víkend a to znamená, že sem taky budu něco přidávat. Dneska mám koupené nové kozačky, takže jsem happy. Taky mám nové rifle, ale to vás asi nezajímá xD Tak tu ještě něco přibyde, zatím ahoj!


Stránka s MP3

4. prosince 2008 v 21:49 | Leila |  Other
Jestli chcete stahovat MP3ky, doporučuju TUTO stránku. Mnozí z vás ji možná znají, ale i tak ji sem dám.

4.12.2008

4. prosince 2008 v 21:46 | Leila |  Psychics
Ahoj. Také vás štvou ty reklamy na konci článku? Jestli jo, tak vás můžu ujistit, že nejste sami. Brr.
A jinak na blogu se objevil zimní design, původně jsem chtěla udělat design ve stylu Japonska, protože ho miluju :-) Nakonec tu máte tenhle, ale nebojte. Japonský bude určitě taky xD

Klasicismus

3. prosince 2008 v 19:25 | Leila |  Other
Něco o Klasicismu.
Nechtěla jsem to sem dávat, ale dělali jsme s kámošků referát a potřebujem sit o nějak poslat.

Ahojky!

3. prosince 2008 v 19:20 | Leila |  Psychics
Jak se máte? Už jsem tu dlouho nebyla že? Né že by se mě nechtělo, ono ale jaksi nebyl čas.
Psali jsme jakési písemky a já už docela šílím z každé špatné známky, protože za chvilku bude výzo. OMG!